Boglárka | Karkus faiskola és kertészet, Fót

Boglárka

Boglárka_16_1Boglárka_16_2Boglárka_16_3Boglárka_LBoglarka_tuber_L

Az aktuális árakról érdeklődjön itt!

Jelenleg nincs belőle.

Érdeklődjön, rendeljen előre!

Nagy gömbölyű telt virágaival díszítő gumós virág.

Délkelet-Európában, Szíriában őshonos.

Napos vagy félárnyékos helyre rakjuk.

Rendszeresen öntözzük, de ajánlott megvárni, míg nagyjából kiszárad a földje.

Talajt illetően nem igényes. Friss, tápdús virágföldbe ültetni szabad, de semmiképpen ne tápoldatozzuk.

Egynyáriként nevelt, de átteleltethető gumós virág. Levelei három levélkéből tenyeresen összetettek, a zelleréhez hasonlóak. Erős virágszáron díszlenek nagy gömbölyű telt vagy féltelt virágai, melyeken örvben álló fodros színes lepellevelek vannak. Több féle színben és árnyalatban megtalálható. A termelőktől már tavasz közepétől virágzó példányokat kaphatunk.

A nagy meleg beköszöntével elhullajtja leveleit és pihenőidőszakba kerül a következő tavaszig. További virágzásra serkenthető hervadt virágai levágásával (nedve mérgező, alaposan mossunk kezet, miután dolgozunk vele).

Miután levelei leszáradtak, a gumót kivehetjük és száraz, hideg helyen próbálkozhatunk átteleltetni.
Ha gumót ültetünk, azt február végén, március elején tegyük kb. 6 órás langyos vízben áztatást követően. A gumó ’’karmai’’ lefele kell, hogy álljanak.

Gumós növény, rendszeresen, de csak akkor öntözzük, ha már száraz a talaja. Ne tápoldatozzuk!

BoglárkavirágúakBoglárkafélékÁzsiai Boglárka
RanunculalesRanunculaceaeRanunculus asiaticus