Törpe korallberkenye | Karkus faiskola és kertészet, Fót

Törpe korallberkenye

RedRobincsoportTörpeKorallberkenye F_cs4Törpekorall_2014sokredrobin_n1redrobin_n2Törpe korallberkenye_n21_1Korralberkenye_4fajta_2022_ősz

Little Gem 2 literes cserépben frissítve:2024-02-19 18:53:17 2500 Ft

Jelenleg nincs belőle.

Érdeklődjön, rendeljen előre!

Örökzöld, alacsony sövénynek is alkalmas cserje, friss hajtásai pirosak. A ’Little Red Robin’ törpe korallberkenye a ’Red Robin’ vörös korallberkenye zömök változata. Levelei kisebbek, növekedési üteme lassabb – 10-20 cm évente –, végső magassága 120 cm

nA forgalomban lévő korallberkenye fajták hibridek, ázsiai meleg éghajlatú korallberekenyefélék keresztezéséből származnak. Télállóságuk részben esik egybe a magyarországi viszonyokkal, keményebb tél esetén visszafagyhatnak, ám ezidáig nem szenvedtek tömeges kifagyást, egyelőre népszerű sövénynövény.

Bármilyen fekvésű helyet elvisel. A kész sövények a naposabb oldalon sűrűsödnek könnyebben.

A korallberkenye jó szárazságtűrő. Kánikula idején minden este érdemes öntözni. A frissen ültetett tövek talajnedvességét gyakran ellenőrizzük, szükség esetén locsoljuk meg.

Növekedési üteme lassú, a gyorsabb növekedés érdekében érdemes gyakran, de kis mennyiségben trágyázni.

Télen a korallberkenye levelei zöldek, majd az erőteljes tavaszi kihajtáskor sok piros vessző és levél díszíti a bokrot. A hajtás 3 hét múlva bezöldül, de a hajtás csúcsa – ha növekszik – piros. Ha a növekedés nyáron nagyon lelassult, és zöld a bokor, metszéssel újbóli kihajtásra ösztönözhetjük a növényt, így újból piros lesz a lombja. Egyszer nyár végén ajánlott visszavágni, de akár 2-3 alkalommal is nyírható az év folyamán.
Idősebb korban metszés nélkül – vagy egy évnyi metszést kihagyva – álernyős fehér virágzattal fog díszíteni.
Magassága legfeljebb 1,2 méter. Évente 10-20 cm-t nő. Szoliterként habitusa gömb alak.
Sövénynek ültetve 80 cm-es tőtávot javaslunk.
Fényes levelein a kútvíz vízköve könnyen láthatóvá válik, ezért csak a tövét öntözzük!

Rózsavirágúak rendjeRózsafélék családjaTörpe vörös korallberkenye
RosalesRosaceaePhotinia fraseri 'Little Red Robin'

korallberkenye ár, korallberkenye vásárlás, korallberkenye ültetés, korallberkenye dunakeszi, korallberkenye veresegyház, korallberkenye fót, korallberkenye gödöllő