Vaníliavirág | Karkus faiskola és kertészet, Fót

Vaníliavirág

frissítve:2024-04-18 09:21:02 1000 Ft

Édesen illatos, októberig virágzó balkonnövény.

Peruból származik.

Sok fényre van szüksége, de nem egész nap tartó tűző napra.

Ne hagyjuk kiszáradni a földjét, egyenletes vízellátást kedvel.

Tápanyagban dús földbe ültessük.

A Vaníliavirág nevét bódítóan édes, vaníliaillatú, világos lila vagy ibolyakék, ernyőbe rendeződő virágairól kapta. Lándzsás, barázdált, erezett serteszőrökkel fedett zöld levelei, és lila szára van. Magassága az első évben 30-50 cm. Nyár elejétől virágzik, a forgalomban már április második felében virágba borulva kapható. A tavaszi fagyoktól védeni kell a fiatal palántákat. Az elnyílt virágzatokat célszerű eltávolítani, ezzel serkenthető az újabb virágernyők kihajtása egészen októberig.

Mivel egyenletes vízellátottságot és sok tápanyagot igényel, ezért érdemes nagy cserépbe ültetni, sőt a nyár folyamán további trágyázást vagy tápoldatozást igényel a folyamatos virágzáshoz. Virágágyásba is alkalmas, ebben az esetben könnyebb víz és tápanyagigényeit kielégíteni, csak némi laza talajt biztosítsunk számára ültetéskor.

Átteleltethető fagymentes, hűvös, világos helyen. Időben vigyük be, mert az első fagy elviszi. Nevelhetünk belőle fás szárú cserjét, mint amilyen az eredeti élőhelyén is.

Magja mérgező, de nem veszélyes. Lombja rossz ízű, ennek ellenére a magokkal együtt elfogyasztva lovakra veszélyes lehet.

Borágóvirágúak rendjeÉrdeslevelűek családjaKunkor nemzetségVaníliavirág
BoraginalesBoraginaceaeHeliotropiumHeliotropium arborescens